Охриѓанец пронајден починат во неговиот дом

На 24.03.2022 година во 20:40 часот, во СВР Охрид пријавено е дека Л.Ц.(71) e пронајден починат во неговиот дом во Охрид.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.


ВебОхрид / 25.03.2022 / СВР Охрид