Охриѓанка физички нападната во Струга

На 06.11.2020 во 22.00 часот во Полициската станица во Струга, А.М.(42) од охридското с.Лескоец пријавила дека во стан на ул. „Вељко Влаховиќ“ во Струга била физички нападната од И.Ј.(41) од Струга, кој употребил и остар предмет. Се работи на расчистување на случајот.