23/07/2024
Охрид

Повреден охриѓанец кој паднал од мотор

На 07.08.2020 година во 18:40 часот, во близина на безиска пумпа на булеварот „Туристичка“ во Охрид, случена е сообраќајна незгода во која, И.А.(37) од Охрид, управувајќи моторцикла „Дукати“ изгубил контрола и паднал на коловозот.

Тој, со возило на Итната медицинска помош е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде се констатирани тешки телесни повреди.