Повредена жена пешак во Мислешево

На 30.08.2018 година околу 11,00 часот било пријавено дека во с.Мислешево-струшко патничко моторно возило „Шевролет Лачети“ со струшки регистерски таблици, управувано од Б.Ш.(22), удрило во пешакот О.Ш. (79), и двајцата од с.Мислешево-струшко.

Во незгодата О.Ш. се здобила со тешки телесни повреди по што била пренесена во Медицинскиот центар во Струга. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Струга и се работи на целосно расчистување на случајот.