Пожар на стрниште и ниви во атарот на Велешта

На 31.07.2020 околу 12:20 часот во Полициска станица Струга било пријавено дека на место викано„Калдрма“ пред Ложански мост на река Црни Дрим во атар на с.Велешта настанал пожар на стрниште и ниви од околу 10 хектари.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Струга. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Полициска станица Струга.