Пожар во куќа на ул. „Прилепска“ во Охрид

На 30.09.2018 година околу 09:45 часот било пријавено дека во Охрид на улицата „Прилепска“ избувнал пожар во куќа сопственост на Р.Н.(36).

Пожарот бил локализиран од Територијалната противпожарна единица-Охрид. Повредени лица нема.