При контрола на бул.„Туристичка“ приведени охриѓанец и скопјанец

На 20.07.2021 во СВР Охрид се приведени О.Д.(20) од Охрид и А.И.(32) од Скопје. При контрола извршена околу 18.00 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, О.Д. фрлил ќеса со марихуана. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.