13/07/2024
Македонија

Приведен дилер на дрога од кичевско

На 03.08.2022 околу 22.00 часот во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево го лишиле од слобода Г.Д.(43) од кичевското село Гарани. При претрес, извршен со судска наредба, во неговиот автомобил „мерцедес“, со кичевски регистарски ознаки, полициските службеници пронашле и одзеле седум ќеси со бела прашкаста материја.

Додека, при претрес извршен во неговиот дом, биле пронајдени и одземени куршум калибар 7,62 милиметри, 42 банкноти од различни валути и апоени, како и предмети со остатоци од бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.