Приведен дилер на дрога во Охрид

На 20.11.2022 во Охрид, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид го лишиле од слобода Б.К.(40) од Охрид. Претходно, при контрола извршена на улицата „Пере Тошев“ во Охрид, тој се обидел да избега од полициските службеници, но бил фатен. При извршен преглед кај него биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја и предмети со остатоци од кафеава прашкаста материја. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.