Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (22.01.2021) во 15:30 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Оддел за криминалистички работи Кисела Вода, го приведоа А.С.(33) од Скопје осуден на казна затвор во времетраење од 2 години и 6 месеци по член 236 став 1 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.