Приведен охриѓанец кај кого била најдена дрога

На 26.10.2021 на ул.„Аргир Маринчев“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Ѓ.С.(31) од Охрид, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.