Приведен вевчанец за издржување затворска казна

На 10.10.2020 во 12.30 часот на локалниот пат с.Вевчани-с.Октиси, струшко, полициски службеници од Полициското одделение Велешта, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода и привеле С.П.(42) од с.Вевчани за издржување казна затвор од 11 месеци.

Тој бил спроведен во казнено-поравниот дом Теферич – Струга.