Приведена 20-годишна охриѓанка кај која полицијата пронајде кеса со кокаин

На 29.07.2022 околу 22:00 часот, во СВР Охрид приведена е М.Ј.(20) од Охрид.

При преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници кај неа пронајдоа и одзедоа кеса со кокаин.

Против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.


WebOhrid / 30.07.2022 / СВР Охрид