Приведено лице барано со потерница за издржување на казна затвор од четири години

Денеска (20.10.2020) во 11.00 часот полициски службеници од СВР Kуманово го привеле И.Р. (28) од с.Романовце, Куманово, кој се барал со наредба од Основен суд Куманово за издржување казна затвор во траење од четири години за извршено кривично дело по чл.236 од КЗ на Република Северна Македонија. Лицето е спроведено во КПД Идризово.