Приведено лице од Албанија барано по потерница од францускиот Интерпол

На 02.07.2021 во 14.30 часот од страна на полициски службеници на Граничен премин Блато е лишен од слобода Ш.Ц.(33) од Р.Албанија, бидејќи по извршена проверка во службената евиденција било констатирано дека лицето е со мерка „апси“ по барање на Интерпол Франција. Ш.Ц. е предаден на полициски службеници од Полициска станица Дебар за понатамошна постапка.