Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна од две години

На 30.09.2020 во 16.40 часот на ул.„Коце Металец“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го приведоа Х.Џ.(38) од Скопје, кој со наредба од Основниот суд Скопје се барал за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „тешка кражба“, по член 236од Кривичниот законик на Република Северна Македонија.