Пронајдена дрога кај две лица од Струга

На 05.07.2021 година во 22.10 часот на улицата „ЈНА“ во Струга, полициски службеници од ОВР Струга извршија преглед во патничко возило „ауди“, со струшки регистарски ознаки, во кое се наоѓале К.М.(28) и М.Ф.(30), двајцата од Струга.

Притоа, пронајдени и одземени се марихуана и дробилка со остатоци од марихуана. Тие се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.