Пронајдена дрога кај охриѓанец

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Р.(20) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.
На 18.02.2020 во Охрид, полициски службеници извршиле контрола на патничко возило „фолксваген пасат“ и лицата во него, при што кај кај М.Р. била пронајдена и одземена „марихуана“.