Пронајдена торба со марихуана во близина на граничниот премин Ќафасан

На 12.10.2019 околу 21:00 часот во полициска станица Франгово, било пријавено дека на магистралниот пат во близина на граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници пронашле торба со марихуана.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициска станица Струга. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.