Пронајдено починато лице во куќа во Климештани

На 17.01.2020 година околу 10 часот, во СВР Охрид пријавено е дека во куќа во селото Климештани, општина Дебрца, пронајден е починат С.Б.(59) од истото село.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош, констатирани се повреди во пределот на главата.

Увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи, а по наредба, врз телото денеска ќе биде извршена обдукција.

СВР Охрид презема мерки за расветлување на настанот.