Расчистена кражба во Струга, одземеното вратено на сопственикот

На 18.04.2023 во 17.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Струга привеле малолетничка од струшко село. Таа била затекната при извршување кражба во продажен објект во Струга, при што одзела повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а со малолетничката бил извршен службен разговор во полициска станица во присуство на родител.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.