Селекторот Симовски го објави списокот на повикани ракометарки за претстојните бараж натпревари

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави списокот на повикани ракометарки за претстојните бараж натпревари со репрезентацијата на Романија за обезбедување пласман на Светско Првенство 2021 Шпанија.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Првиот натпревар сениорките ќе го одиграат во Букурешт, Романија на 17.04.2021 во 17:00 часот, а реванш натпреварот е закажан на 21.04.2021 во 17:00 часот во СЦ Јане Сандански.

Собирот е закажан за ден 12.04.2021 година (понеделник) со почеток во 12:00 часот во Хотел Русија во Скопје.