Кривична пријава за двајца стружани кои фалсификувале исправа за купопродажба на возило

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.М.(53) од село Враништа, струшко, за сторено кривично дело ,,фалсификување

Read more