Колони автомобили на бензиските пред поскапувањето на горивата

Колони автомобили чекаат ред на бензиските пумпи пред поскапувањето на горивата кое ќе следува по полноќ.  Не се достапни сите

Read more

СВР Охрид со засилени патролни служби во текот на празничниот викенд

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 170  прекршоци за неносење

Read more

Апел од Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата – Охрид

„Со цел зголемување и унапредување на безбедноста на сообраќајот на патиштата во Охрид, за време на Велигденските празници и продолжениот

Read more