Донев: Јорданоски јавно да се извини во рок од 24 часа, во спротивно ќе биде покрената соодветна тужбена постапка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев испрати демант во врска со денешната прес-конференција на ГДУ – Охрид. „Портпаролот на

повеќе...

Општина Дебрца и ЈКП „Дебрца“ најодговорно тврдат дека се преземаат сите мерки за воведување ред во водоснабдувањето

ЈКП „Дебрца“ испрати реакција во врска со објавеното соопштение И народот и Манастирот се оставени на милост и немилост на

повеќе...

МВР: Следење на политички случувања во никој случај не значи полициско следење

Министерството за внатрешни работи ги демантира и отфрла шпекулациите и извртувањата на интервјуто на министерот Спасовски за МИА. Во интервјуто

повеќе...

Ногачески ниту прифатил, ниту ќе прифати регионална депонија во Дебрца

По соопштението од ОК ВМРО-ДПМНЕ Дебрца, реакција испрати Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески. „Во врска со денешното соопштение од

повеќе...