ФФМ ја исплати рекордната премија од 500 000 евра за првото место во Лига на нации

Фудбалската федерација на Македонија ја исплати рекордната премија во износ од 500.000 евра за освоеното прво место на А репрезентацијата

Read more

Грузиец успеал да размени фалсификувани 60 илјади евра во менувачница во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „измама“ и „фалсификување пари“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава

Read more