СВР трага по лице кое на телефон се претставува како полицаец и врши измама за наводно случена сообраќајна незгода

СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на лице кое, деновиве преку телефонски јавувања кај граѓани од Охрид, Струга и Кичево,

Read more

Жител од Корошишта измамил жена од Поградец дека заеднички ќе отворат фирма во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против А.У. (38)

Read more

Измамени четири девојки чии фотографии и лични податоци биле злоупотребени за остварување контакти

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „злоупотреба на лични податоци“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе

Read more

Кривична пријава за охриѓанец поради измама при увоз и прва регистрација на возило

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама при добивање кредит или друга погодност“, полициската станица од Кичево

Read more

Кривична пријава за двајца стружани кои зеле пари, но не ја изготвиле нарачаната столарија

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, НККР Струга, до надлежното јавно обвинителство Струга поднесе кривична пријава

Read more