Елиф Елмас го постигна својот гол-првенец за Фенербахче

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна својот гол-првенец за тимот на Фенербахче. Денес, Фенербахче гостуваше кај Коњаспор. Тоа беше дуел

Read more

Тричковски и Трајковски со голови успеаа да ги одведат своите клубови на врвот

Нашите интернационалци Тричковски и Трајковски беа голгетерски расположени и овој викенд. Иван Тричковски постигна гол за АЕК Ларнака во 51

Read more