Јован Јаулески и Мирче Аџиоски – кандидати за пратеници во ИЕ 5 од ВМРО-ДПМНЕ Струга

Со одлука на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 5, кандидати за Пратеници во Собранието на Република Македонија од Струга,

Read more

Георгиески: Големата предност која ја имаме е сигурен сигнал дека само заедно можеме и мораме да продолжиме напред

Кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на СДСМ и коалицијата, Константин Георгиески, со соопштение до медиумите изрази благодарност до

Read more

Д-р Митре Милошевски: Здравјето е човеково право, да го чуваме, здравје за сите, здравје насекаде!

7 Април е Светски ден на здравјето, ден посветен за подигање на свеста за здравјето на луѓето ширум светот. По

Read more

Познат редоследот на кандидатите за градоначалник на Охрид

Државната изборна комисија денес одржа јавна седница на која со ждрепка ги утврди редните броеви на гласачките ливчиња на кандидатите

Read more

Михаил Трендафилов – Нанче ја поднесе својата кандидатура – ГДУ влегува во битката за Охрид

ГДУ денес ги поднесе документите за учеството на нивниот кандидат за градоначалник на Општина Охрид, Михаил Трендафилов-Нанче, на вонредните локални

Read more

Д-р Митре Милошевски е кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО – ДПМНЕ

Д-р Митре Милошевски е кандидат за градоначалник на Охрид од редовите на ВМРО – ДПМНЕ. „Кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ

Read more

Михаил Трендафилов – Нанче e кандидат на ГДУ за градоначалник на Охрид

Михаил Трендафилов- Нанче е кандидатот на партијата Граѓанско Демократска Унија (ГДУ) за градоначалник на Охрид. Кандидатурата на Трендафилов беше претставена

Read more