Кривична пријава за криумчари на редок подмладок стаклена јагула

СВР Куманово, до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Л.Х.(44) од Народна Република Кина, со живеалиште Кралство Шпанија, В.В.М.(54)

Read more

Приведен жител од Велешта кој кршел во казино во Струга, нападнал полицајци и се заканил со бомба

Поради сторени казнени дела „насилство“ и „спречување на овластени службени лица при вршење на службени дејствија“, на 19 октомври оваа

Read more

Кривична пријава за две лица поради разбојништво на бензиска пумпа во близина на Велешта

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе

Read more

Поранешниот директор на „Завод за здравствена заштита“ запишал постдипломски студии на сметка на ЈЗУ

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „злоупотреба на службена положба и овластување“, СВР Охрид, до надлежното Јавно

Read more

Кривична пријава за поранешен потпретседател на Црковен одбор во црквата „Свети Ѓорѓија“ Врбјани

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „затајување”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.П.(66) од Охрид. Тој,

Read more