ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка по повод Курбан Бајрам

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите припадници од исламска вероисповед им го честита празникот Курбан Бајрам. „Курбан Бајрам е празник на

повеќе...

Градоначалникот Георгиески упати честитка по повод Курбан Бајрам

По повод верскиот празник Курбан Бајрам, градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески упати честитка до сите граѓани од муслиманска вероисповед.  –

повеќе...

ЦИВИЛ апелира за придржување кон мерките за заштита од коронавирусот за време на Курбан Бајрам

Муслиманите слават Курбан Бајрам, еден од двата најсвети верски празници за муслиманите. Тоа е празник на жртвувањето, но и на

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка по повод празникот Курбан Бајрам

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите верници од исламска вероисповед им го честита празникот Курбан Бајрам. „Курбан Бајрам е празник кој

повеќе...

Започна славењето на Курбан Бајрам во Охрид

Граѓаните од муслиманска вероисповед, денеска по посетата  на џамииите на  бајрамската молитва  и гробиштата на починатите, традиционално го организираа обичајот

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка по повод Курбан Бајрам

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува честитки до сите граѓани од исламска вероисповед по повод празникот Курбан Бајрам. „Курбан Бајрам е „празник

повеќе...

Градоначалникот Стојаноски со честитка за Курбан Бајрам

Градоначалникот Јован Стојаноски на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честита големиот верски празник Курбан Бајрам. „Почитувани сограѓани од муслиманска

повеќе...