Доделени дипломите на охридските матуранти

Градоначалникот на Охрид, Константин  Георгиески синоќа во дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ присуствуваше на доделување на дипломите на матурантите

Read more

Охридските матуранти го одбележаа завршувањето на средното образование

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески синоќа во дворот на гимназијата „Св.Климент Охридски“ присуствуваше на прославата  организирана за матурантите од генерацијата

Read more

Честитка од градоначалникот Георгиески до матурантите

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески упати честитка до охридските матуранти по повод завршување на средното образование. – Драги матуранти… еден

Read more

Градоначалникот Ногачески упати честитка до матурантите

Градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески упати честитка до матурантите: „Почитувани матуранти од општина Дебрца, Ви упатувам искрени честитки по

Read more