Градоначалникот Кирил Пецаков оствари средба со министерката за култура Ирена Стефоска

Денес, на работна средба со градоначалникот Кирил Пецаков, беше Министерската за култура Ирена Стефоска. На средбата беше разговарано за активностите

Read more

Градоначалникот Георгиески и министерката Царовска ги посетија промотивните настани на охридските средни стручни училишта

Градоначалникот Константин Георгиески и министерката за образование и наука Мила Царовска денеска беа во посета на промотивните настани на ДУТУ

Read more

Царовска нова министерка за образование и наука – врвен приоритет е да ја започнеме учебната година

Новата министерка за образование и наука Мила Царовска денес ја презеде должноста од досегашниот министер Арбер Адеми којшто раководеше со

Read more

Министерката Дескоска: За враќање на довербата во судството потребна е доследна примена на законите

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска денеска во Охрид учествува на Меѓународна судска работилница чија овогодинешна тема е „Ефективна имплементација

Read more

Честитка од министерката Шекеринска по повод Божиќните празници

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска по повод Божиќните празници, упатува честитка до вработените во Министерството за одбрана, припадниците на Армијата

Read more

Започна Министерскиот состанок на САД – Јадранската повелба во Охрид

Со поздравни обраќања од министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, премиерот Зоран Заев, в.д. заменик-помошникот на секретарот за одбрана на САД,

Read more