Веб-страната на Општина Охрид со нов дизајн

Од денес веб-страната на Општина Охрид  www.ohrid.gov.mk  е со нов дизајн. „Спроведувајќи ги законските обврски за пристап и пласман на информации

Read more

Новогодишна хуманитарна акција „Да живееме со насмевка“

НВО Коалиција на Египќани, во рамките на своите можности, денес, посети деца кои потекнуваат од социјално ранливите категории како и деца

Read more

Среќна Православна Нова година!

Почитувани читатели, Ви посакуваме Среќна Православна Нова година! Имајте година исполнета со многу здравје, љубов, среќа и благосостојба! Нека е

Read more

Света василиева литургија за празникот Обрезание Господово и Св.Василиј Велики

По повод празникот Обрезание Господово и Св.Василиј Велики (Православна нова година), на 14ти јануари (недела) ќе се служи света василиева

Read more

Незаборавен дочек на Новата година на Градскиот плоштад во Охрид со Даниел Кајмакоски

Преполн плоштад, весели лица, богата програма и задоволни гости и домаќини. Вака синоќа Охрид ја дочека Новата 2018-та година со

Read more