„Охрид пред сè“ – формиран Иницијативен одбор на независни кандидати за претстојните локални избори

Во однос на претстојните локални избори, во општина Охрид е формиран „Охрид пред сè“ – Иницијативен одбор за подготовка и

Read more

Градоначалникот Ногачески се сретна со претседателот на МЗ Мраморец, претседателот на Црковен Одбор и со ЗП Охрид и Дебрца

Кога се приближува крајот на годината вообичаено се прави ретроспектива на тоа што сме постигнеле, а што не во годината,

Read more

Кривична пријава за поранешен потпретседател на Црковен одбор во црквата „Свети Ѓорѓија“ Врбјани

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „затајување”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.П.(66) од Охрид. Тој,

Read more