Сребрен медал за Дејан Георгиевски на ОИ Токио 2020

Дејан Георгиевски, новиот македонски херој е освојувач на сребрен Олимписки медал од Олимписките игри Токио 2020, најголемиот Олимписки и спортски

Read more

Финале за Дејан Георгиевски на Олимписките игри во Токио

Дејан Георгиевски во полуфиналето на Олимписките игри во Токио го совлада ИН КЈО ДОН од Јужна Кореа со резултат 12:6

Read more

Арбреша Реџепи го заврши својот настап на Олимписките игри Токио 2020

Арбреша Реџепи (Џудо) загуби со ипон од претставникот на Велика Британија Жил Челзи и со тоа го заврши својот настап

Read more

Борјан Бранковски 21-во место на ОИ Токио 2020 со нов национален рекорд

На Олимпискиот турнир во спортско стрелаштво, во дисциплината воздушен пиштол 60, Борјан Бранковски оствари резултат од 573 кругови (или по

Read more

Македонската олимписка делегација продефилира на отварањето на ЛОИ Токио 2020

Македонската олимписка делегација продефилира на отварањето на Летните Олимписки Игри ТОКИО 2020.  Големата чест да го носат македонското знаме им

Read more