Полициски службеници и родители извршија „Соседска патрола“ во Охрид и Струга

Во периодот 16/18.07.2021 од 22:00 до 02:00 часот, СВР Охрид, на подрачјето на Охрид и Струга, спроведе превентивна кампања „Соседска

Read more

Охриѓанец избегнувал полициска патрола и нападнал полициски службеник

Секторот за внатрешни работи-Охрид до Основно јавно обвинителство-Охрид поднесе кривична пријава против С.П. (23) од Охрид поради постоење на основано

Read more