Спортско-рекреативно случување за поддршка на лицата кои боледуваат од рак на дојка

Градоначалникот, Константин Георгиевски денеска присуствуваше на спортско-рекреативно случување „Биди дел од најголемата трка и прошетка во Европа“ што денес се

Read more

Министерството за култура ја прекина, и така скромната поддршка на манифестација со стекнат меѓународен углед и третман

После две години скромна финансиска поддршка, Министерството за култура, годинава, ја прекина поддршката на манифестација со стекнат меѓународен углед и

Read more

Отворен Иновативен Хаб во Охрид и објавен Јавен повик за поддршка на компании од југозападниот регион

Фондот за иновации и технолошки развој денеска во Охрид отвори Иновативен хаб во рамките на Факултетот за туризам и угостителство

Read more

Светската академија на поезијата при УНЕСКО со поддршка за првиот Балкански детско-младински поетски камп „Ванчо Николески“

Светската академија на поезијата при УНЕСКО (Accademia Mondiale della Poesia), се огласи со поддршка на претстојната манифестација – Првиот Балкански

Read more

Благодарност од семејството Стојаноски до охриѓани за нивната поддршка и почит

Семејството на прерано починатиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, до сите граѓани на Охрид, упати зборови на благодарност за искажаната

Read more

Градоначалникот Стојаноски со поддршка за таеквондистот Василија Јовчески

Градоначалникот Јован Стојаноски, денес, оствари средба со таеквондистот Василија Јовчески, кој освои трето место на балканскиот таеквондо шампионат. Градоначалникот му

Read more

Отворен повик за поддршка на Проекти за невладин сектор и други институции во регионот на Западен Балкан

Новоформираниот Фонд за Западен Балкан со седиште во Тирана, отвори втор повик за поддршка на проекти за навладин сектор и

Read more

Потпишан Меморандум за соработка помеѓу Општина Дебрца и Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Р.Македонија

Денес во Општина Дебрца, градоначалникот Зоран Ногачески и директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија,

Read more