Македонската репрезентација загуби со 2:1 од Украина

Македонската репрезентација загуби со 2:1 од Украина на вториот натпревар од Европското првенство. Нашата селекција одигра одлично второ полувреме, по

Read more

Ангеловски и Ристовски: Подготвени сме да го покажеме нашиот квалитет

Македонскиот национален состав денеска го има официјалниот тренинг пред утрешниот меч против репрезентацијата на Украина во рамките од второто коло

Read more

Трајковски: Ќе се бориме до крај, веруваме во себе и ќе дадеме се од себе за да ја постигнеме целта

Александар Трајковски, македонскиот репрезентативец го коментираше вчерашниот дуел со Австрија и поразот од 3:1. Тој смета дека Австријците не се

Read more

Ангеловски и Пандев: Подготвени за предизвикот

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев на официланата прес конференција говореа за утрешното деби на Македонија

Read more

Барди и Костадинов: Подготвени за најголемиот предизвик

Македонската репрезентација се наоѓа во Букурешт, каде што ги одработува последните подготовки пред настапот на Европското првенство. Нашата репрезентација се

Read more

Македонија славеше со убедливи 4:0 против Казахстан на последната контролна средба

Репрезентацијата на Македонија одигра одличен меч против Кзахстан и сосема заслужено оствари убедлива победа од 4:0 во рамките на последниот

Read more