Иницијатива за итна заштита на објектот на ресторан „Парк“ и негово прогласување за споменик на културата

Согледувајќи ја инертноста на македонските институции во однос на ресторанот-дискотека „Парк“, денес Охрид ЅОЅ поднесе Иницијатива за прогласување на награденото архитектонско

Read more

Охриѓанец со пластичен пиштол и пластична рачна бомба влегол во угостителски објект во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „предизвикување на општа опасност“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, до

Read more

Гостилница „Кај Мече“ на нова локација

Гостилница „Кај Мече“ од денес стартува со работа на нова локација, која се наоѓа веднаш до старата локација во населбата

Read more