СДСМ: Отворениот испуст на Црн Дрим кај Струга беше најавен

СДСМ Охрид испрати реакција до медиумите во врска со прес-конференцијата на пратеникот Кирил Пецаков, за намаленото ниво на вода во

Read more

Лазаревска: Вашата доверба не обврзува да продолжуваме со полн ентузијазам во исполнување на нашите стратешки цели

„Почитувани сограѓани, пријатели, другари, Ви благодарам за поддршката која ни ја дадовте, да продолжиме заедно, во сигурна иднина. Вчерашните кристално

Read more

Таневски: Вашата доверба ќе биде мојот основен мотив, моја сила и моја одлучност во Законодавниот дом

„Почитувани охриѓани, драги пријатели Од срце Ви благодарам за дадената поддршка. Вашата доверба ќе биде мојот основен мотив, мојата сила

Read more

Заев: Волјата на народот се потврди, имаме најмалку три пратенички мандати предност

Изјава за медиуми на претседателот на СДСМ Зоран Заев Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, почитувани активисти, поддржувачи и коалициони

Read more

Спасовски во финишот на изборната кампања: Излезете на гласање и изберете 3

Изјава за медиуми, Оливер Спасовски, потпретседател на СДСМ и носител во ИЕ 2 Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Апелирам:

Read more

Шекеринска: ВМРО-ДПМНЕ и слобода не оди заедно, затоа на 15 јули ќе гласаме режим да не ни се повтори никогаш

Овие 2,5 години видовте како од петни жили се трудиме да ја растуриме таа структура и кула од партиски влијанија

Read more

Лазаревска – Таневски: Коалиција „Можеме“ е вистинскиот предводник на патот кон подобра иднина, за нас и идните генерации!

Заедничка изјава на кандидатите за пратеници од СДСМ и Коалицијата МОЖЕМЕ, Лазе Таневски и Жаклина Лазаревска ИЕ 5 Почитувани пријатели,

Read more