Сребрен медал за Дејан Георгиевски на ОИ Токио 2020

Дејан Георгиевски, новиот македонски херој е освојувач на сребрен Олимписки медал од Олимписките игри Токио 2020, најголемиот Олимписки и спортски

Read more

Финале за Дејан Георгиевски на Олимписките игри во Токио

Дејан Георгиевски во полуфиналето на Олимписките игри во Токио го совлада ИН КЈО ДОН од Јужна Кореа со резултат 12:6

Read more

“ХВА РАНГ ИТФ” викендов ќе учествува на меѓународен Таеквон-до ИТФ турнир до 18 години во Бугарија

Таеквон-до “ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид викендов ќе земе учество на меѓународен Таеквон-до ИТФ турнир до 18 години на 09.11.2019 год,

Read more

Божидар Димитиревиќ и Давид Велковски ќе бидат дел од Светското Таеквондо ИТФ првенство во Бугарија

Божидар Димитиревиќ и Давид Велковски го исполнија и последниот критетиум за учество на Светското Таеквондо ИТФ првенство кое ќе се

Read more

Свечено отворено првото издание на Националниот Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019

Градоначалникот на Охрид, д-р Константин Георгиески денес свечено го отвори првото издание на Националниот Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019. „Наша

Read more

Европски и Балкански шампиони и олимпијци на Ohrid OPEN 2019, пријавени над 140 спортисти

Бројни Европски и Балкански шампиони, носители на медали на Олимписки игри се меѓу 140-те таеквондисти пријавени на првиот Национален Таеквондо

Read more

Градоначалникот Стојаноски со поддршка за таеквондистот Василија Јовчески

Градоначалникот Јован Стојаноски, денес, оствари средба со таеквондистот Василија Јовчески, кој освои трето место на балканскиот таеквондо шампионат. Градоначалникот му

Read more