Македонија ги продолжува подготовките за Европското првенство

Репрезентацијата на Македонија денеска ги продолжи подготовките за претстојното Европско првенсто. Атмосферата во тимот е одлична, а нашите фудбалери максимално

Read more

Во полн ек припремите на фудбалските екипи во Охрид

Фудбалските припреми (тренинг и натпревари) на многубројните фудбалски екипи од земјата и странство продолжуваат секојдневно на терените на СРЦ „Билјанини

Read more

А репрезентација: Одиме по потврда на првото место

Македонската А репрезентација ги започна подготовките за последните два натпревари од Лига на нации против Лихтенштајн (16. ноември, Вадуц) и

Read more

Одржан официјалниот тренинг пред натпреварот со Ерменија

Со последниот тренинг одржан во ‘Републикан Стадиум’ во Ереван најдобрата репрезентација на Македонија ги заврши подготовките за утрешниот натпревар против

Read more

Меѓународен тренинг семинар на специјални полициски нуркачки тимови во Охрид

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски присуствуваше на завршната церемонија и доделувањето на сертификати на Меѓународен заеднички тренинг

Read more