Контроли во угостителски објекти во Охрид, девет прекршувања на одредби од Законот за заштита од пушење

На 05/06.02.2022 од 23 до 01 часот, СВР Охрид и Државниот пазарен инспекторат извршија контроли во угостителски објекти во Охрид,

Read more

Угостителите да се воздржат од отворање на објектите, до нова одлука

Претседателката на Инспекцискиот Совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска на денешната редовна прес-конференција информираше за инспекциските надзори направени од страна на шест инспекторати

Read more

Приведена Австралијка поради непристојно однесување во угостителски објект во Охрид

На 24.06.2019 година околу 18 часот и 30 минути, во угостителски објект лоциран на улицата „Св.Климент Охридски“ во Охрид, нарушен

Read more

Фатени рибокрадци во близина на угостителски објект на Дебарското езеро

На 23.04.2019 година во 12:30 часот, во близина на угостителски објект на Дебарското езеро, во незаконит риболов, затекнати се Ќ.Л.

Read more

Угостителите во најскоро време да ги подмират обврските за закуп на градежно земјиште

Општина Охрид упатува апел до сопствениците на угостителските објекти кои не ги подмириле обврските за краткотраен закуп на градежно земјиште

Read more

Одбележан патрониот празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Во просториите на ОУТУ „Ванчо Питошески“, денес беше одбележан патрониот празник на училиштето. Градоначалникот Јован Стојаноски во своето обраќање им

Read more

Превентивен проект „Полициско-родителски патроли“ низ повеќе угостителски објекти во Охрид

Секторот за внатрешни работи Охрид, синоќа го реализира превентивниот проект „Полициско-родителски патроли“. Проектот е дел од активностите на оделението за

Read more