Информација за билети за натпреварот Италија – Македонија во Палермо

Фудбалската федерација на Македонија ги информира навивачите и љубителите на фудбалот во Македонија дека одделот во „Куќа на фудбалот“ задолжен

Read more

Селекторот Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за бараж натпреварите за пласман на СП 2022

Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за натпреварите против Италија (24. март) и

Read more

Томе Пачовски тренер на голманите во А македонската репрезентација

Томе Пачовски, поранешниот капитен на македонската А репрезентација е нов член во стручниот штаб на најдобрата наша селекција. Поранешниот голман

Read more

Билети за натпреварот Италија – Македонија за СП 2022

Поддржувачите на македонската А репрезентација кои сакаат ја бодрат нашата селекција на бараж натпреварот Италија – Македонија во Палермо на

Read more

СВР ќе поднесе пријава за навивачите кои го нарушија јавниот ред и мир на натпреварот ГФК Охрид – Вардар

На 19.02.2022 година, за време на одржување на фудбалскиот натпревар ГФК Охрид – Вардар, на спортскиот центар „Билјанини извори“ во

Read more