Прес-конференција на Македонија пред дуелот со Португалија

Репрезентацијата на Македонија утре во Порто го игра еден од најголемите свои натпревари во историјата, дуелот со Португалија за пласман

Read more

Елиф Елмас: Да го исполниме детскиот сон

Репрезентацијата на Македонија го одработи последниот тренинг и попладнево патува кон Португалија за плејоф мечот за пласман на Мундијалот. Во

Read more

Португалија – Македонија: Влезниците за македонските навивачи по цена од 820 денари

Фудбалската федерација на Македонија преку Mk Tickets, официјалниот партнер за продажба на билети започнува со продажба на билети за плејоф

Read more

Победа против Европскиот првак Италија, најголема за Македонската А репрезентација во историјата

Македонија оствари историска победа против Италија, актуелниот првак на Европа, во третото меѓусебно соочување откако славеше со 1:0 во Палермо

Read more

Нашинците во Италија подготвени да ја поддржат Македонија

За прв пат Македонија игра бараж за пласман на еден Мундијал, кога противникот е актуелниот европски шампион Македонската фаланга е

Read more

Влезници за Италија – Македонија можат да се купуваат до вторник

Фудбалската федерација на Македонија праќа информација до навивачите на македонската А репрезентација и љубителите на фудбалот кои сакаат да ја

Read more