Одржан состанок за заштита од корона вирусот на подрачјето на Лабуништа, Октиси, Боровец, Подгорци и Јабланица

На 14.03.2020 година, на иницијатива на ОВР Струга, во струшкото село Лабуништа, полициски службеници одржаа работен состанок со членови на

Read more

Вработен во шумско стопанство „Јабланица“ овозможил транспорт на бесправно исечени дрва како легални

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „злоупотреба на службена положба и овластување“, полициската станица од Струга поднесе

Read more

Иницијатива за прогласување на Национален парк Јабланица

Утре во просториите на Општина Струга, ќе биде потпишана Иницијатива за заштита на Планината Јабланица преку прогласување на планината за

Read more