Кривична пријава за охриѓанец кој напишал недоличен и навредлив коментар на Facebook

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Љ.З.(38) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички

Read more

Кривична пријава за охриѓани поради „Ширење расиситички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.М.(46) и Н.С.(48), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено

Read more

Кривична пријава за охриѓанец кој на Facebook објавувал статии со заканувачка содржина

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,загрозување на сигурноста“, отсекот за компјутерски криминал при СВР Охрид, поднесе

Read more