Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добровечер Струга Добровечер победничка Струга, Добровечер честита, горда достоинствена Македонијо,

Read more

10 златни медали за нашите пливачи-кадети на ЛЕН Меѓународниот пливачки митинг „Теута“

Македонската кадетска пливачка репрезентација изминатиов викенд учествуваше на ЛЕН Меѓународниот пливачки митинг „Теута“ во Драч, Албанија. Нашите пливачи остварија огромен

Read more

Охрид утре домаќин на првиот Меѓународен Меморијален Атлетски Митинг „Влатко Димитров“

Охрид утре ќе биде домаќин на првиот Меѓународен Меморијален Атлетски Митинг„ Влатко Димитров“. Атлетскиот Клуб „Охрид” заедно со Атлетската Федерација

Read more