УХМР: Утре ќе имаме облачно време со врнежи од дожд, на места пообилни

Утре ќе преовладува облачно време, во попладневните и вечерните часови со врнежи од дожд, на места пообилни.

Во следните два дена времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен ветер од северозападен правец што ќе предизвика опаѓање на температурата.