Утре ќе служи света златоустова литургија во сите парохиски цркви во Охрид

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека утре на празникот Бадник-Коледе, ќе се служи света златоустова литургија во сите парохиски цркви во Охрид со почеток во 08:30 часот.